Ochrona odgromowa i przepięciowa

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z problematyką ochrony odgromowej i przepięciowej obiektów budowlanych.

Podczas szkolenia omawiana jest charakterystyka wyładowań atmosferycznych i związane z tym określenie poziomów ochrony odgromowej. Przedstawiane są także zasady projektowania zewnętrznej instalacji piorunochronnej oraz tworzenia stref ochronnych wewnątrz budynków.

Dodatkowo w programie szkolenia znajduje się blok dotyczący przepięć występujących w różnego rodzaju instalacjach i sposobów na ich ograniczanie.

Jak podczas wszystkich naszych szkoleń Uczestnicy zostaną zapoznani również z obowiązującymi przepisami i normami w tym zakresie.

Na zakończenie przedstawiane są zagadnienia praktyczne związane z metodyką badań i przeglądów okresowych instalacji piorunochronnej i ich protokołowaniem.

Szkolenie skierowane jest m.in. do specjalistów branży elektrycznej zainteresowanych poszerzeniem kompetencji, projektantów instalacji elektrycznych, pracowników związanych z montażem paneli fotowoltaicznych, dekarzy, rzeczoznawców, firm budowlanych i serwisowych, ale też pracowników organów administracyjnych spółdzielni/wspólnot mieszkaniowych lub obiektów zagrożonych wybuchem.

Kurs prowadzony jest przez doświadczoną wykładowczynię, z wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Uczestnicy szkolenia otrzymują imienne, bezterminowe zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie czynności związanych z ochroną odgromową i przepięciową obiektów budowlanych.

Zapraszamy do zapisów poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie. Aby wziąć udział w szkoleniu należy dokonać przedpłaty.

Wyślij wiadomość

Zostaw nam swoje dane,

skontaktujemy się z Tobą.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

pl_PL